Ile kosztuje dom modułowy?

W dobie szalejących cen mieszkań oraz klasycznych domów murowanych coraz więcej osób rozgląda się za alternatywnym rozwiązaniem, które pozwoli stworzyć dla siebie wymarzone „gniazdko” za mniejsze pieniądze. Uwagę przykuwają zwłaszcza domy modułowe, które uchodzą za zdecydowane tańsze od domów budowanych metodą tradycyjną czyli po prostu z cegieł i betonu. Ale czy rzeczywiście dom modułowy lub inaczej mówiąc dom segmentowy jest tak tani i jednocześnie trwały, że jest godną zainteresowania opcją? Sprawdźmy zatem ile kosztuje dom modułowy!

Dom modułowy – czym on właściwie jest?

Dom modułowy (segmentowy) powstaje z gotowych elementów, które są łączone ze sobą dopiero na placu budowy i tam przytwierdzane do fundamentów. Najważniejszą cechą takiego rozwiązania jest czas w jakim można postawić gotowy budynek. W zależności od wielkości obiektu i jego skompilowania okres produkcji elementów i ich montażu wynosi od 3 do kilku tygodni. Czyli inaczej mówiąc w ciągu kilku tygodni mamy już postawiony gotowy dom w stanie surowym. Kolejną ważną cechą jest to, że takie domy możemy stawiać przez cały rok, bowiem nie ma w nich żadnych materiałów, które byłby nieodporne na wysoką czy niską temperaturę (w przeciwieństwie do na przykład betonu).

Ceny domów modułowych w Polsce

Niezmiernie trudno jest podać dokładne ceny domów segmentowych w Polsce, ponieważ cena uzależniona jest od bardzo wielu czynników. Przede wszystkim zależy ona od ilości i stopnia skomplikowania modułów, które stworzą nasz wymarzony dom. Inna będzie cena za metr kwadratowy dla małego domku, który będzie postawiony w ogrodzie czy na działce, a inna za pełnowartościowy dom jednorodzinny o powierzchni 100 metrów kwadratowych lub więcej. Mocno uśredniając to obecnie ceny domów modułowych w Polsce kształtują się w okolicach 1600-1700 złotych za metr kwadratowy, oczywiście w stanie surowym. Dla porównania ceny domów murowanych zaczynają się od kwoty około 2000 zł za metr kwadratowy, więc są one jednak zdecydowanie droższe. Im większy będzie nasz dom tym bardziej za domem modułowym przemawia jego cena.

Related Stories

Odkryj więcej

Popularne

Comments

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here