Jak ukryć rury w mieszkaniu?

Rury od centralnego ogrzewania, rury od wody, rury od gazu – w każdym pokoju w domu są jakieś rury, które mogą szpecić i zaburzać nasz wypracowany wystrój. Jak schować rury w mieszkaniu? Czy są na to jakieś sprawdzone sposoby? Oczywiście, że są! Przeczytajcie nasz artykuł a dowiecie się, co należy zrobić!

Chowamy rury – praktyczne porady

Może zacznijmy od tego, że wcale nie jest łatwo jest ukryć rury w mieszkaniu. Powodów jest kilka, ale najważniejszy jest taki, że nie każdą rurę można ukryć. Pamiętajcie, że rury od centralnego ogrzewania muszą być odkryte, przynajmniej w większości. Podobnie rzecz ma z wodą i gazem – musi być do nich swobodny dostęp, żeby móc usunąć potencjalną awarię. Wyobraźcie sobie awarię rury gazowej i gaz zbierający się w zabudowanej przestrzeni. Zatem tutaj musimy działać w bardzo przemyślany sposób. Najprostszym sposobem ukrywania rur w mieszkaniu jest ich zabudowa, a najprostsza zabudowa to taka wykonana z płyty kartonowo-gipsowej. Jeżeli zdecydujemy się na ten rodzaj zabudowy to możemy mieć pewność, że będzie ona wyglądała schludnie. Jeżeli zabudujecie w ten sposób rurę z gazem to warto dodać kratkę wentylacyjną. W przypadku rur od centralnego ogrzewania to najlepiej jest zrobić w płycie kilka lub kilkanaście otworów, dzięki którym ciepło z rur będzie się wydostawało do mieszkania, a nie grzało nam ścianę. Pamiętajcie, że w żadnym wypadku nie należy zabudowywać w sposób uniemożliwiający swobodny dostęp zaworów. Jeżeli chcecie, aby nie były one widoczne to trzeba zrobić tak, aby prostym ruchem można było zdjąć ewentualną osłonę.

A może zamiast chować to lepiej eksponować?

Zamiast denerwować się rurami od ogrzewania lepiej je sprytnie wyeksponować! Są bardzo fajne patenty, które pomagają sprawić, aby rury zamiast szpecić stały się ciekawą ozdobą. Można na przykład pomalować rurę na jaskrawy kolor. Jeżeli ściany są beżowe lub szare, to świetnie będzie kontrastowała z nimi jaskrawo żółta rura. Jeżeli chodzi o rury od wody to można wymienić je na miedziane i poprowadzić tak, aby były widoczne, najlepiej tuż nad blatem i zlewozmywakiem. Taka kuchnia nabierze wtedy nieco retro klimatu.

Related Stories

Odkryj więcej

Popularne

Comments

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here