Jak urządzić małą łazienkę?

Aranżacja małej łazienki, zwłaszcza w bloku, to nie lada wyzwanie. Musimy urządzić tą przestrzeń tak, żeby była w pełni praktyczna, a jednocześnie aby stylistycznie nie odbiegała od innych pomieszczeń. Trzeba więc zaaranżować ją tak, aby była zarówno piękna, jak i funkcjonalna. No tak ale trzeba mieć jakiś plan na to, jak urządzić małą łazienkę! Zatem przeczytajcie nasz krótki poradnik, a może coś Was zainspiruje.

Pomysł na urządzenie małej łazienki

Uwierzcie, że przy dobrym pomyśle w małej łazience zmieści się prysznic, sedes, umywalka oraz pralka i kosz na pranie! Już na wstępie możemy pożegnać się z chęcią posiadania wanny (niestety), ponieważ mimo iż jest wspaniała do relaksu to w przypadku małej łazienki jest zupełnie niepraktyczna. Zajmuje na tyle dużo miejsca, że prawdopodobnie nie będzie możliwości umieszczenia już w łazience nawet małej pralki. Skupiamy się więc na wymierzeniu powierzchni łazienki a następnie na dostosowaniu wymiarów jakie powinny mieć:

  • kabina prysznicowa
  • sedes wraz ze spłuczką (chyba, że decydujemy się na wersję z zabudową)
  • pralka automatyczna

Jak ustawić wyposażenie małej łazienki?

Jeżeli mamy już zmierzoną łazienkę oraz potrzebne akcesoria łazienkowe możemy przystąpić do części planu pod nazwą: projekt małej łazienki, czyli tak naprawdę do ułożenia tych wszystkich elementów układanki. Duże elementy, takie jak kabina prysznicowe umieszczamy w narożnikach. Nie bójcie się, wszystko się zmieści! Jeżeli zależy Wam na komforcie kąpieli możecie wybrać większą kabinę, ale z drugiej strony mniejszą pralkę, na przykład z bębnem ładowanym od góry (te modele są zdecydowanie węższe od tych ładowanych od frontu). Sedes ze spłuczką, co jest przecież logiczne, też musi być umieszczony blisko ściany, najlepiej w rogu, aby nie zajmował dodatkowej przestrzeni. Jeżeli chodzi o umywalkę, to optymalnie jest wybrać wersję osadzaną na szafce, maksymalnie płaską, żeby móc w pełni wykorzystać miejsce pod umywalką.

Related Stories

Odkryj więcej

Popularne

Comments

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here