Jakie rośliny na balkon?

Balkon to nie tylko miejsce, na którym możemy sobie w pogodny dzień wywiesić pranie. To przede wszystkim miejsce w którym możemy stworzyć sobie namiastkę ogrodu, miejsce które ma relaksować i cieszyć oko! Aranżacja balkonu, zwłaszcza kiedy jest on mały a na dodatek w bloku, to niełatwe zadanie. Musimy sobie zadać pytanie na przykład jakie rośliny na balkon spełnią nasze wymagania? Jakie kwiaty doniczkowe balkonowe będą jednocześnie zdobiły tą przestrzeń, a nie będą zajmowały miejsca lub nie będą problematyczne w uprawie. Poniżej kilka przykładów roślin doniczkowych, które doskonale sprawdzą się na każdym balkonie!

Rośliny kwitnące na balkon

Sprawdźcie nasze propozycje, wybraliśmy dla Was rośliny balkonowe, które najpiękniej kwitną,a dodatkowo nie wymagają wcale dużo uwagi!

Petunia kaskadowa

Petunia kaskadowa, czyli inaczej Surfinia, to jedna z najpopularniejszych roślin kwitnących na polskich balkonach. Nie jest trudna w uprawie, a za tą odrobinę uwagi jaką potrzebuje odwdzięcza się prawdziwym morzem kwiatów, które zwykle mają kolor różowy lub fioletowy w olbrzymiej ilości wariantów. Wymagają nawożenia oraz częstego podlewania, w przypadku skrajnych upałów codziennie lub nawet dwa razy dziennie.

Pelargonia bluszczolistna

Chyba nie ma w Polsce osoby, która nie kojarzy czerwonych kwiatów Pelargonii. Jest bardzo wytrzymała, choć podatna na złamania (ma bardzo kruche liście i pędy), ale za to doskonale daje sobie radę z przesuszaniem. Sprawdza się zarówno w miejscach cienistych, jak i nasłonecznionych. Kwitnie bardzo obwicie, więc stanowi doskonałą ozdobę każdego balkonu.

Balkonowe rośliny zielone

Nie każdy chce mieć na balkonie kolorowo, niektórzy wolą mieć las na balkonie, dlatego przygotowaliśmy dla Was propozycję roślon zielonych, które Wam to zagwarantuję!

Sosna górska „Humpy”

Sosna górska to inaczej dobrze znana Kosodrzewina Humpy. Ten niewielki i odporny na susze iglak daje się doskonale kształtować w kole lub stożki. Rośnie bardzo powoli, dlatego nie wymaga wiele uwagi. Dzięki zielonym i gęstym będzie ozdobą na balkonie przez cały rok!

Jałowiec pospolity „Anna Maria”

„Anna Maria” to polska odmiana Jałowca pospolitego, która charakteryzuje się niezwykle gęstymi, zielonymi pędami. Ta roślina ma bardzo niskie wymagania co do gleby i miejsca, w którym będzie rosła (choć zdecydowanie od zacienionych woli miejsca nasłonecznione). Rośnie bardzo wolno, po 10 latach ma około 50 cm wysokości, idealna do kształtowania w kule.

Related Stories

Odkryj więcej

Popularne

Comments

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here