Ogród na balkonie w bloku

Czego najbardziej brakuje osobom mieszkającym w blokach? Myślę, że spora część odpowie tak jak ja – ogrodu! Uwierzcie mi, że w dzisiejszych czasach nie ma już potrzeby kupowania działki za miastem, ponieważ do urządzenia ogródka wystarczy Wam… balkon.

Jak urządzić ogród na balkonie?

Ogród na balkonie w bloku? Czy to w ogóle jest możliwe? Oczywiście, że jest, wystarczy trzymać się kilku prostych zasad, aby cieszyć się pięknym, zielonym ogrodem tuż za drzwiami balkonowymi. Przede wszystkim mamy do dyspozycji bardzo ograniczoną powierzchnię, więc trzeba działać z pomysłem! Zamiast ustawiać rośliny w doniczkach obok siebie spróbujcie założyć ogród wertykalny! O co chodzi? Ogród wertykalny, to inaczej ogród pionowy. Zwykle składa się z kilku modułów ustawionych jeden nad drugim, a posadzone w nim rośliny tworzą coś w rodzaju zielonej ściany. Ogród na balkonie kocha również wszelkiego typu rośliny pnące (musicie tylko uważać, żeby nie przerosły do sąsiada). Mogą to być na przykład bluszcz pospolity lub figowiec pnący, które świetnie pną się po balustradach. Kolejną niewykorzystaną przestrzeń macie… nad głową! Możecie zamocować doniczki na łańcuch i posadzić w nich rośliny wiszące, na przykład pelargonię.

Ogród warzywny na balkonie? To możliwe!

Oprócz ogrodów, które cieszą nasze oczy i umożliwiają miłe spędzanie czasu można również na balkonie założyć w pełni wartościowych ogród warzywny! Jakie warzywa można uprawiać na balkonie? Przy odrobinie pomysłowości praktycznie wszystkie, ale najlepiej sprawdzają się zioła oraz pomidory. Krzaki pomidorów bez problemu można posadzić w doniczce i po kilku tygodniach cieszyć się kwiatami i owocami. Jeżeli chodzi o zioła, to sprawa jest jeszcze prostsza, bo markecie można zakupić wiele rodzajów ziół w doniczkach, wystarczy im tylko przygotować odpowiednie miejsce na balkonie, aby cieszyć się świeżą i aromatyczną miętą czy bazylią. Przy odrobinie pomysłowości i przy odpowiednich doniczkach można bez problemu posiać także rzodkiewkę czy sałatę. Ogranicza Was tylko wasza wyobraźnia!

Related Stories

Odkryj więcej

Popularne

Comments

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here