Zimowa aranżacja mieszkania – pomysły i porady!

O czym marzycie, kiedy nadchodzi zimowy czas? Ja, kiedy na dworze plucha, mróz i zawierucha marzę o tym, aby znaleźć się w ciepłym i przytulnym mieszkaniu. Ale nie chodzi mi o to, aby wszystkie kaloryfery były maksymalnie rozkręcone! Chodzi o klimat i odpowiednią aranżację. Tak jak my zmieniamy na zimę garderobę, zakładamy grube kurtki, czapki i rękawiczki, tak samo mieszkanie potrzebuje zmiany na zimowy wystrój.

Koce, dywany i inne tekstylia

Kiedy na dworze jest mróz, to zimowa aranżacja mieszkania powinna być zupełnie inna! To powinien być nasz ciepły azyl. A co kojarzy Wam się z ciepłem? Mi na przykład koc. Gruby, ciepły koc którym można się otulić, którym można się przykryć, kiedy chcemy usiąść z kubkiem herbaty i ulubioną książką. Inne tekstylia w naszym mieszkaniu też powinny być ciepłe lub robić takie wrażenie. Świetnie sprawdzają się dywany z długim włosem. Są one ciężkie do dbania, szybko łapią wszelkiego typu zanieczyszczenia, ale za to jaki efekt! Jeżeli macie zasłony w oknach to również można się pokusić o zmianę na wersję grubszą, którą „ogrzeje” nasze cztery kąty. Inne tego typu elementy to na przykład pokrowce na poduszki, które również łatwo zmienić na zimowe, a robię mega efekt. Jeżeli chodzi o kolory czy wzory to proponuję pójść w klasykę – beże i szarości w gwiazdki, choinki, renifery.

Dodatki do zimowego mieszkania

Co jeszcze kojarzy się z zimowym klimatem mieszkania? Świetną robotę robi oświetlenie. Możemy wykorzystać zarówno oświetlenie elektryczne – czyli wszelkiego typu lampki, jaki i świece. Ostatnio bardzo popularne stały się bezprzewodowe lampki ledowe (taki zwykłe, choinkowe, najlepiej białe) umieszczone w słoikach lub przezroczystych kloszach. Jeżeli chodzi o świece, to one zawsze się zimą świetnie sprawdzają. Fajnie jest je jednak jakoś zimowo zaaranżować, na przykład szyszkami czy orzechami włoskimi. Pomysłów na wystrój zimowy mieszkania jest bardzo wiele, jak zawsze ogranicza Was tylko Wasza wyobraźnia.

Related Stories

Odkryj więcej

Popularne

Comments

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here